Szervezeti és Munkahelyi Tanulás Kutatócsoport
A kutatócsoport vizsgálatainak középpontjában a szervezeti és a munkahelyi tanulás áll. Értelmezésünk szerint a szervezeti és a munkahelyi tanulás számos szinten és formában (pl. egyéni, kollektív, társadalmi, online, jelenléti, formális, informális), illetve tágabb és szűkebb kontextusokban, terekben (pl. információs társadalom, gazdaság, felsőoktatás, céges környezet, otthon) valósulhat meg. Vizsgálataink ezért interdiszciplináris szemléletet tükröznek – a kutatási témáinkat és a módszertani eszköztárunkat tekintve egyaránt. A társadalomtudományi és neveléstudományi irányultságot segítjük az antropológia, oktatásszociológia, szervezetpszichológia, valamint az alkalmazott közpolitikai tudományok tradicionális és innovatív kutatásmódszertani megoldásaival.
Főbb kutatási irányaink: a munkahelyi tanulás és a felsőoktatás kapcsolódási pontjai, digitalizáció és nemzetköziesítés a szervezeti és a munkahelyi tanulás szolgálatában, felsőoktatási intézmények mint a szervezeti és a munkahelyi tanulás terei, felnőttkori tanulás, szakmai professzionalizáció és a humán erőforrás menedzsment összefüggései, szervezeti és munkahelyi tanulástámogatás innovatív formái (pl. mentorálás és tanácsadás).
A kutatócsoport célja, hogy az alapkutatáson túl az alkalmazott kutatási szemléletmód segítségével hidat képezzen az egyetemi tudásteremtők és -megosztók, valamint a legtágabb értelemben vett tudásfelhasználók között.