Új szakpszichológus képzés indul 2022 tavaszán az ELTE PPK-n

2021.11.09.
Új szakpszichológus képzés indul 2022 tavaszán az ELTE PPK-n
Az ELTE PPK Pszichológiai Intézete szervezet-, vezetőfejlesztő és munkapszichológiai szakpszichológia szakirányú továbbképzést indít 2022 februárjában végzett pszichológusok számára. A négy féléves képzésre 2022. január 9-ig lehet jelentkezni.

Pszichológiai Intézet Szervezet- és Vezetéspszichológia Tanszéke által indított képzés célja a pszichológusok módszeres felkészítése arra, hogy a munkahelyeken, szervezetekben felmerülő, vagy vezetői magatartással kapcsolatos problémák megelőzéséhez, megoldásához, a sikeres működés hosszú távú fenntartásához gyakorlati pszichológiai támogatást nyújtsanak akár a hozzájuk forduló klienseknek, akár azoknak a piaci, állami vagy civil szervezeteknek, ahol pszichológusként tevékenykednek.

A képzésre olyan jelentkezőket várnak, akik rendelkeznek pszichológus MA oklevéllel és érdeklődnek a munka-, szervezet- és vezetéspszichológia, szervezetdiagnosztikai és fejlesztési módszertanok, vezetői tanácsadás és coaching, szervezeti kommunikáció, szervezeti változásmenedzsment, stratégiai emberierőforrás-gazdálkodás, munkahelyi egészségfejlesztés, munkahelyi környezetpszichológia és ergonómia vagy a munkahelyi szociálpszichológia iránt.

A képzés az első évben megalapozza a szervezetpszichológia (mint egészséges 21. századi szervezet, szervezeti változások, szervezeti sikeresség, szervezetfejlesztés), a személyzeti pszichológiai tevékenység (mint stratégiai személyzeti tervezés, alkalmasságvizsgálat és személyzeti értékelés), a vezetőfejlesztés (mint átalakító vezetés, vezetői támogatás és coaching) és a munkapszichológia (mint munkakörnyezet, munkatér, munkafolyamatok, munkahelyi ergonómia és egészségpszichológia, munkahelyi mentálhigiéné és rehabilitáció) terén alkalmazandó tudást.

A második évtől a képzés három kötelezően választható modul keretében részleteiben tárgyalja a szervezet- és vezetésfejlesztési, a személyzeti pszichológiai, valamint az egészséges szervezeti működésekkel kapcsolatos kérdésköröket. Amennyiben a jelentkezők száma kevesebb a vártnál, a jelentkezők többségének fő érdeklődési területe szerint választják ki, melyik modulok indulnak el.

Az esti munkarendben végezhető képzés gyakorlatorientált, módszerspecifikus és sok saját élmény jellegű elemet tartalmaz.

A résztvevők a képzés egésze alatt betekintést nyerhetnek, és aktívan be is kapcsolódhatnak olyan szakértői projektekbe,

melyekben a tudományterület gyakorlói (gyakorló szervezetfejlesztők, HR szakemberek, környezetpszichológusok, coachok) dolgoznak együtt szervezetfejlesztési célok elérése érdekében.

A PPK új képzése társítható szociálpszichológiai, környezetpszichológiai, kognitív pszichológiai, iskolapszichológiai, pszichológus tanácsadói, de akár klinikai és egészségpszichológiai képzettséggel is.

A szervezet- és vezetőfejlesztő és munkapszichológiai szakpszichológus szaktudása alkalmazható a szociálpszichológia területén a szervezeti kultúrák elemzésében, kultúrák átalakulásának a támogatásában, (merőleges, támogató, ellen-) kultúrák, szubkultúrák viszonyának a rendezésében, csoportok, vezető és csoport együttműködésének a fejlesztésében, szervezeti értékrendszerek, szervezeten belüli attitűdök, vélekedések megismerésében és alakításában. Tudása, készsége, képessége alkalmazható továbbá a környezetpszichológiában a környezeti kérdéseket is érintő szervezetfejlesztési folyamatok támogatásában, az ember–természet-kapcsolat hatásaira is építő csapatépítési folyamatok, a környezeti kérdéseket érintő pszichoedukációs folyamatok támogatásában, ergonómiai jellegű fejlesztésekben. Az óvoda- és iskolapszichológia területén az intézmény szocializációs, vezetőfejlesztési, csoportfejlesztési, pályaorientációs tevékenységének pszichológiai támogatásában. A kognitív pszichológiában az ember–gép és ember–munkakörnyezet, ember–számítógép (MI) interakciójának, használhatóságának a javításában hasznosulhat a megszerzett tudása, képessége, készsége. A klinikai és egészségpszichológia területén a vezetők és beosztottak jóllétének, pszichés, mentális értelemben vett egészséges működésének támogatásában, a szervezet egészséges működésének támogatásában képes értékes tudást képviselni.

A szak képzési és kimeneti követelményei a EuroPsy diploma követelményeihez igazodnak, melyet az ENOP (European Network of Organisational and Work Psychologists) és az EAWOP (European Association of Work and Organisational Psychology) egyaránt elfogad a szakma nemzetközi gyakorlásához szükséges tanúsítványként. Ekképp biztosít a képzés szükséges számú oktatási kreditet a munkapszichológia, a szervezetpszichológia és a személyzeti pszichológia terén. A szervezet- és vezetőfejlesztő modul révén egyúttal az ICF (International Coach Federation) követelményeknek is megfelelő tudást, készséget, képességet biztosít a szakirányú továbbképzés.

Részletes információ a képzésről>>>

Jelentkezés>>>