A felsőoktatás jövője a mesterséges intelligencia korában
MI lesz veled, felsőoktatás? alcímmel rendezett konferenciát a Károli Gáspár Református Egyetem IKT Kutatóközpontja 2023. november 18-án. A szakmai rendezvény a mesterséges intelligencia felsőoktatásra gyakorolt hatásait járta körül, a veszélyeket és a lehetőségeket állítva mérlegre.
Az ELTE PPK a rendezvény intézményi jógyakorlatokat bemutató blokkjaiban képviseltette magát: Rónay Zoltán oktatási dékánhelyettes, az ELTE PPK Mesterséges intelligencia az oktatásban és kutatásban elnevezésű eseti bizottság társelnöke mutatta be azt az állásfoglalást , amellyel a PPK a magyarországi egyetemek között elsőként nyújtott kapaszkodókat az új technológiával kapcsolatban a kar oktatóinak és hallgatóinak. Az előadás kitér arra is, hogy milyen dilemmákkal kellett szembenézni, és milyen megfontolások vezették a mesterséges intelligencia politika kialakítását.
A kerekasztal-beszélgetésben, amely a konferenciasorozat hagyományai szerint minden évben öt, oktatásinformatikával foglalkozó egyetemi központtal készít körképet, idén a Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézet igazgatója, Dorner Helga vett részt. A beszélgetőpartnerek többek között olyan témákat érintettek, mint az MI-hez kapcsolódó továbbképzési, képzési lehetőségek vagy az intézményükben folyó kutatások.
A konferencia programbizottsági tagjaként is közreműködő Horváth László workshopján pedig a tanítási eszköztárukat bővíteni kívánó érdeklődők kaphattak iránymutatást és konkrét javaslatokat arra, hogyan tudják beépíteni a mesterséges intelligenciára épülő megoldásokat a mindennapi oktatási-kutatási gyakorlatukba.
Az előadásokról készült videófelvételek és prezentációk megtekinthetők a konferencia absztraktkötetében.