A neveléstudomány útjai az átalakuló világban

2023. október 26. - 2023. október 28.
ELTE PPK (1075 Budapest, Kazinczy u. 23–27.)
2023. október 26. - 2023. október 28.
ELTE PPK (1075 Budapest, Kazinczy u. 23–27.)
Napjaink kihívásai, az egyre növekvő szociális és kulturális sokféleség, a digitalizáció és a mesterséges intelligencia elterjedése a társadalom- és neveléstudományi kutatások terén is új módszerekhez vezet. A konferencia címe azt tükrözi, hogy az egyszerre jelentkező természeti és társadalmi krízisek korában, amikor a nevelés és oktatás kontextusát adó világ lényegi vonatkozásokban alakul át, a neveléstudománynak a korábbiaknál is erősebben kell elköteleződnie a pedagógia humanista alapjai, az egyéni, társas és társadalmi fejlődést fenntartható módon biztosító lehetőségei mellett, ezt pedig csak újfajta, innovatív, rugalmas módokon teheti meg.
Mindezek jegyében az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kara az MTA Pedagógiai Tudományos Bizottsággal karöltve szervezi meg a XXIII. Országos Neveléstudományi Konferenciát, melynek célja a hazai neveléstudományi és az ehhez kapcsolódó társadalomtudományi kutatások legújabb eredményeinek bemutatása. A konferencia szervezőbizottsága az ELTE PPK, tudományos programbizottsága az ELTE, a Magyar Tudományos Akadémia, a Soproni Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Pécsi Tudományegyetem küldötteiből állt össze.
Az esemény meghívott előadója Mark Bray, a Hongkongi Egyetem Összehasonlító Oktatáskutató Központjának (CERC) professzora, aki előadásában azt járja körül, hogy az oktatáskutatók globális közössége hogyan járul hozzá az ENSZ fenntartható fejlődési céljainak (SGD – Sustainable Development Goals) eléréshez. Szintén plenáris előadást tart Benedict du Boulay, a Sussex-i Egyetem mesterséges intelligenciával foglalkozó professor emeritusa, a University College London vendégoktatója. A mesterséges intelligencia múltja, jelene és jövője az oktatásban című előadása a 70-es évektől napjainkig mutatja be a MI-alapú eszközök és módszerek fejlődését.
A konferenciára különböző típusú (szimpózium, tematikus előadás, e-poszter) szakmai anyagokkal lehet jelentkezni. Minden szakmai anyagot elektronikus úton kell benyújtani, bírálatukra kizárólag akkor kerülhet sor, ha a megalkotásukban szerepet vállaló összes résztvevő regisztrált a rendezvényre.
A regisztrációs felület, a folyamatosan frissülő részletes program, az értékelés szempontjai és további részletek a konferencia honlapján érhetők el.