Hagyományteremtő találkozás a pszichodiagnosztika metszéspontjain

A Klinikai Pszichológiai Vademecum Konferencia és Alumni Találkozó célja, hogy minden évben olyan alkalmat teremtsen, amely tömören, mégis mélyrehatóan mutatja be a klinikai pszichológia aktuális kutatási eredményeit és gyakorlati kihívásait, miközben lehetőséget biztosít volt hallgatóink számára a szakmai fejlődésre és kapcsolatépítésre. Az idén debütáló rendezvény központi témája a pszichodiagnosztika múltja, jelene és jövője volt.
A konferencia címében szereplő "Vademecum" zsebkönyvet, útikalauzt jelent, de nemcsak szimbolikus jelentéssel bír, hanem tisztelgés is az első átfogó pszichodiagnosztikai kézikönyv előtt, amely ugyanezt a nevet viselte. A szervezők ezzel a névválasztással szerettek volna kapcsolódni a hazai pszichodiagnosztika hagyományaihoz, és felidézni annak máig érvényes szellemiségét. A program során nemcsak a mentális zavarok aktuális diagnosztikai kérdéseire helyezték a hangsúlyt, hanem alkalmat teremtettek a tanszék bemutatkozására is, valamint közösen gondolkodtak olyan szakmai témákról, amelyek jelenleg kiemelt érdeklődésre tartanak számot a pszichológus közösségen belül.
A konferenciát Felvinczi Katalin és Vizin Gabriella nyitotta meg, majd Pataky Csilla, az ELTE Alumni Központ vezetője üdvözölte a résztvevőket.
Kéri Szabolcs nyitóelőadásában a pszichodiagnosztika jelenéről és jövőjéről adott elő, majd egy rövid kávészünetet követően megkezdődött az első szekció Kun Bernadette elnökletével. Unoka Zsolt a személyiségzavarok diagnosztikájának kérdéseit járta körül, míg Biró Gergely a személyiségzavarral küzdő páciensek esetében előforduló sajátos pszichoterápiás indikációs döntéseket ismertette prezentációjában. Ezt követően Farkas Kinga a felnőttkori autizmus diagnosztikájának kihívásairól és lehetőségeiről beszélt, az első szekció zárásaként pedig Bérdi Márk mutatta be az öngyilkossági kockázatok szűrésére alkalmas ASQ szűrőteszt magyar változatát.
Az ebédszünetet követő második szekció Kőváry Zoltán elnöksége alatt zajlott, és fókuszában a klinikai pszichológia és pszichodiagnosztika friss kutatásai és eredményei álltak.
Kökönyei Gyöngyi az érzelemszabályozással kapcsolatos kutatási eredményekről és azok gyakorlati jelentőségeiről szóló előadása után Alexander Logemann Mindfulness: current findings on mindfulness című angol nyelvű prezentációja következett. Reinhardt Melinda a nem szuicidális önsértéssel kapcsolatos kvantitatív és kvalitatív kutatási adatokat mutatta be, a második szekciót Vizin Gabriella zárta Pszichodiagnosztika a pszichoszociális onkológiai ellátásban című előadásával.
A kávészünetet követően Csigó Katalin, Kőváry Zoltán, Kurimay Tamás és Rubovszky György részvételével a Rorschach-teszt múltjáról, jelenéről és jövőjéről hallgathattak meg az érdeklődők egy izgalmas kerekasztal-beszélgetést, amelyet Schmelowszky Ágoston moderált.
A program egy alumni találkozóval zárult, amely lehetőséget biztosított a tanszék oktató és kutató kollégái, külsős szakemberek, valamint a jelenlegi hallgatók és alumnusok közötti szakmai párbeszédre.
Örökdiákjait az ELTE Alma Mater visszavárja!
A program az ELTE Alumni Központ támogatásával valósult meg.
További támogatóink: Medicina Könyvkiadó, Mindennapi pszichológia, Oriold és Társai Kiadó
I. Klinikai Pszichológiai Vademecum Konferencia és Alumni Találkozó
I. Klinikai Pszichológiai Vademecum Konferencia és Alumni Találkozó
0
/
0






0
/
0