Két úttörő professzorát ünnepelte az ELTE PPK
Vargha András 1974-ben szerzett diplomát matematikából, majd 1976-ban pszichológiából. 2005-ben lett az MTA doktora. 1975 óta az ELTE Pszichológiai Intézetének oktatója, nevéhez fűződik a pszichológiai statisztika és a többváltozós statisztika tananyagának kidolgozása BA és MA szinten. 2005 óta a Károli Gáspár Református Egyetemen is oktat, ahol tanszék- és intézetvezetői, majd rektorhelyettesi pozíciókat is ellátott. 2013 júliusa óta professor emeritus a PPK-n. A Magyar Pszichológiai Társaság két ízben is kitüntette. (Vargha András szakmai pályafutásáról a PPK 20 éves jubileuma alkalmából adott interjújában mesélt.
Oláh Attila klinikai pszichológusként szerzett diplomát 1973-ban az ELTE-n, ahol azóta is oktat. A PPK Pszichológiai Intézetében tanszékvezetőként és intézetigazgatóként, 2007 és 2014 között a PPK dékánjaként is jelentős szerepet vállalt az egyetem életében. 2008 és 2016 között a Magyar Pszichológiai Társaság elnöke volt. Kutatásai középpontjában a pszichológiai immunrendszer és a flow élmény áll. 2005-ben megalapította a Pozitív Pszichológia Kutatócsoportot, amellyel éveken át összeállították Magyarország boldogságtérképét. (Az Oláh Attilával készült jublieumi interjú itt olvasható).
A két professzor életműve előtt tisztelgő konferenciát Péley Bernadett, a Magyar Pszichológiai Társaság elnöke, és Zsolnai Anikó, az ELTE PPK dékánja köszöntőbeszédei nyitották meg. Az ünnepeltek előadásaikban szakmai pályafutásuk legfontosabb állomásait és jövőbe mutató elképzeléseiket mutatták be a hallgatóságnak.
A tanítványok és kollégák prezentációi olyan témákat érintettek, mint a pozitív pszichológia, a mentális egészség és az idősödés – reflektálva arra a mély hatásra, amelyet Oláh Attila és Vargha András munkássága gyakorolt ezekre a területekre. Az eseményt színesítette a Mit üzen az ünnepeltek generációja a fiatalabbaknak? című kerekasztal-beszélgetés, amelyen elismert szakemberek, pályatársak osztották meg gondolataikat. A konferencia ünnepélyes köszöntéssel és büféebéddel zárult, lehetőséget adva személyes és szakmai beszélgetésekre.