Munkaalapú tanulás és egyéb innovációk a felsőoktatásban

2024.04.23.
Munkaalapú tanulás és egyéb innovációk a felsőoktatásban
Nemzetközi jó gyakorlatokat bemutató workshopon és szakdolgozati szemináriumon vehettek részt a hallgatók a MARIHE Erasmus Mundus közös mesterképzés keretében április 11-12-én.

A felsőoktatás-innováció és menedzsment-kutatással foglalkozó Master in Research and Innovation in Higher Education joint MSc (MARIHE) mesterprogram keretében Corinna Geppert, a Kremsi Egyetem oktatója tartott nagy érdeklődés mellett előadást nemzetközi mesterszakos hallgatóknak, oktatóknak és PhD-hallgatóknak április 11-én. Az előadás a munkaalapú tanulás lehetőségeit ismertette egy nemzetközi projekt jó gyakorlatainak bemutatásával, valamint izgalmas nemzetközi példákat hozott a hallgatói inklúzió felsőoktatási innovatív gyakorlataira.

Másnap a MARIHE programon belül az ELTE tanulás és tanítás (Learning and Teaching) specializációját végző hallgatók a kremsi intézménykutatás (Institutional Research) specializáció hallgatóival közös szakdolgozati szemináriumon vettek részt, ahol innovatív módon, 5-5 percben foglalhatták össze a kutatásukat, amelyet élénk szakmai vita követett. Az alkalom során a hallgatók gyakorolhatták, hogyan tudják tömören, mindenki számára érthető módon összefoglalni az eredményeiket, illetve hasznos észrevételeket, javaslatokat szerezhettek hallgatótársaiktól, témavezetőiktől, oktatóiktól és külső résztvevőktől. A záróvizsga előtti szeminárium egyben lehetőséget teremtett a hallgatók számára, hogy nagyobb önbizalommal készüljenek a szóbeli védésre. A közös szemináriumot Krems részéről Corinna Geppert, az ELTE részéről Kálmán Orsolya és Horváth László koordinálta.