PPK-s interjútanácsadás a HVG állásbörzén

2025.04.17.
PPK-s interjútanácsadás a HVG állásbörzén
Idén több mint 80 kiállító vett részt április 9-10-én az ország egyik legnagyobb álláskeresést segítő rendezvényén, ahol az érdeklődőket számos karrierlehetőség, támogató szolgáltatás és inspiráló szakmai előadás várta. Az ELTE PPK Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézete (FTI) harmadszor kínált rapid interjútanácsadási szolgáltatást a börze programjában.

Az FTI standjánál az érdeklődők próbainterjún vehettek részt, illetve személyre szabott felkészítő konzultációkat is igénybe vehettek. A szakmai gyakorlatuk keretében kitelepült emberi erőforrás tanácsadó mesterszakos hallgatók kiemelt figyelmet fordítottak arra, hogy segítsék a résztvevőket abban, hogy személyes kompetenciáikat hatékonyan és hitelesen kommunikálják az állásinterjúk során. Tanácsadóként összesen 46 hallgató vett részt a kétnapos programon, akik az állásbörzét megelőzően egy kurzus és egy gyakorlatközpontú workshop keretein belül kaptak felkészítést. Utóbbit Lázi Laura Liza és Fejes Kristóf másodéves emberi erőforrás tanácsadó mesterszakos hallgatók tartották, akik már tapasztalatot szereztek egy korábbi HVG állásbörzén nyújtott rapid interjútanácsadási szolgáltatásban. A felkészítésben Tóth-Téglás Tünde egyetemi adjunktus, a program szakmai felelőse és Erdei Luca Alexa egyetemi adjunktus, a szakmai gyakorlatért felelős oktató nyújtottak segítséget. Az állásbörze helyszínén a szakmai koordinációt Erdei Luca Alexa, Lázi Laura Liza és Fejes Kristóf végezték, a stand megjelenését és a zökkenőmentes lebonyolítást pedig Fábián Fanni, az FTI rendezvényekért felelős munkatársa biztosította.

A két nap alatt a hallgatók összesen 85 próbainterjút bonyolítottak le, és 156 fő tehette fel nekik a kérdéseit a felkészítő tanácsadáson. A standot felkeresők visszajelzéseikben pozitívan értékelték a szolgáltatást: segítséget kaptak abban, hogy kiemeljék az erősségeiket, sikerült reálisabban látniuk az interjúhelyzetet, valamint saját magukat is, ami hozzájárulhat ahhoz, hogy a jövőben nagyobb önbizalommal kezdjenek neki az álláskeresés folyamatának.

A rendezvény keretében Mohos Edina, az ELTE Neveléstudományi Doktori Iskola Andragógia Programjának doktorandusza részt vett egy kerekasztal-beszélgetésen is. Pálinkás Vincével (Euronaet Service Kft.) és Pataki Balázzsal (euDiákok), Szily Nóra moderálásával a fiatalkori sikerek és kihívások témáját járták körül. Mohos Edina hangsúlyozta az egész életen át tartó tanulás szükségességét, ami megkerülhetetlenné vált a mai munkaerőpiacon való boldoguláshoz, valamint kutatási témájáról, az informális tanulásról is beszélt a sikerhez szükséges soft skillek elsajátításának vonatkozásában.

A szervezők visszajelzései szerint az FTI szolgáltatása jól illeszkedett a HVG Állásbörze szakmai kínálatába. Az intézet ezzel a tevékenységgel is hozzájárult a pályakezdők és álláskeresők támogatását célzó programok megvalósításához.