Sikeres karrierépítés az ELTE PPK szakértőivel a HVG Állásbörzén
A közel 5500 látogatót vonzó eseményen 90 cég kínált közel 800 álláslehetőséget, emellett a szervezők előadásokkal és különböző tanácsadási szolgáltatásokkal, például önéletrajzírással, stílustanácsadással és próbainterjúkkal várták az érdeklődőket. A Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézet szakértői előadással, valamint tanácsadási ponttal járult hozzá a résztvevők sikeres karrierépítéséhez.
Karriertippek egyetemistáknak
Mohos Edina PhD-hallgató Így leszel látható a munkaerőpiacon! - avagy hogyan dolgozz a karriereden egyetemistaként? című előadásában rávilágított, hogy az egyetemi időszak alatt szerzett tapasztalatok meghatározó szerepet játszhatnak a későbbi elhelyezkedési esélyek növelésében, legyen szó akár szakmai gyakorlatról, önkéntességről vagy különböző egyetemi programokról. „Az egyetem annyi, amennyit beleteszel” – hangsúlyozta az előadó, arra ösztönözve a hallgatókat, hogy már tanulmányaik alatt aktívan építsék szakmai kapcsolataikat és fejlesszék készségeiket.
Próbainterjúk és személyre szabott tanácsok
Az FTI standjánál az érdeklődők próbainterjúkon vehettek részt, amelynek célja a hiteles és meggyőző kommunikáció fejlesztése volt. A tanácsadók személyre szabott visszajelzésekkel segítették a résztvevőket abban, hogy személyes kompetenciáikat hatékonyan és hitelesen mutassák be. A börze második napján angol nyelvű próbainterjúkra is lehetőség nyílt. A zökkenőmentes lebonyolításban Fábián Fanni, az FTI munkatársa és szakmai gyakorlatot folytató mesterszakos hallgatók működtek közre. A tanácsadásokban emberi erőforrás tanácsadó mesterszakos és emberi erőforrások alapszakos hallgatók is részt vettek, akik számára a rendezvény kiváló lehetőséget nyújtott az elméleti tudás gyakorlati alkalmazására. A hallgatók felkészítését Hegyi-Halmos Nóra, Pongor-Juhász Orsolya, Tamás Lilla és Tóth-Téglás Tünde, az FTI oktatói biztosították.
Pozitív visszajelzések
A standot felkereső álláskeresők rendkívül pozitívan értékelték az intézet által kínált szolgáltatásokat. Online visszajelzéseikben kiemelték, hogy a próbainterjúk „magabiztosabbá tették” őket, segítettek rávilágítani gyenge pontjaikra, és lehetőséget adtak arra, hogy „tét nélkül begyakorolják” a valós interjúhelyzeteket.