VB-ezüstöt szerzett az ELTE PPK oktatója

2021.09.15.
Sákovics Péter, az ELTE PPK  Sporttudományi Intézet – Szombathely mestertanára és Bogár Szabó Éva Európa-bajnok teniszező ezüstérmet szerzett a horvátországi Umagban megrendezett szenior tenisz-világbajnokság +60-as páros kategóriájában.

Az isztriai üdülőhely bejáratott versenyhelyszínén, az umagi teniszközpontban augusztus 29. és szeptember 11. között rendezték meg az 55, 60 és 65 esztendős korosztály világbajnoki küzdelmeit. A rangos viadalra negyvenkét országból összesen négyszáztizenkét játékos nevezett.

A szombathelyi sportolók a vegyes párosok mezőnyében, a hatvan éven felüliek kategóriájában mérették meg magukat. A világbajnokság döntőjében Sákovics Péteréknek magyar párossal kellett megküzdeniük, a másik ágon ugyanis a Miltényi Szerencsésné Éva és Szekrényes Zsolt duó jutott be. A két és fél órás összecsapás nagy taktikai csatát hozott, mivel a felek ismerték egymás játékát. Végül meccs tie-break döntött, 14:12-re Szekrényesék nyertek, Sákovics Péterék pedig ezüst éremmel térhettek haza.

A szombathelyi vegyes páros júniusban bravúros Európa-bajnoki győzelmet aratott szintén Umagban.

Forrás: ELTE Savaria Egyetemi Központ Facebook-oldal