Adaptáció Kutatócsoport
A rugalmas (reziliens) egyének általában jól megbirkóznak az élet kihívásaival és meg tudnak felelni az elvárásoknak, míg mások számára ez nehézséget jelenthet. Alap- és alkalmazott kutatásaink célja, hogy feltárjuk az alkalmazkodásban megjelenő egyéni különbségeket, valamint azonosítsuk az ezeket meghatározó tényezőket. Interdiszciplináris megközelítést alkalmazunk, amely ötvözi az adattudomány technológiáit a korszerű pedagógiai és pszichológiai eszközökkel. Hisszük, hogy a természetes módon megnyilvánuló viselkedés kulcsot jelent az alkalmazkodás alapvető elemeinek megértéséhez.
Korábbi és jelenleg is folyó kutatásaink:
Szociometria valós időben: A gyerekek csoportos játék közbeni mozgásából származó szenzoradatok rávilágítanak a társas kapcsolatok alakulására és működésére.
Érzelemszabályozás: pszichofiziológiai mutatók alapján vizsgáljuk az érzelemkezelésben megjelenő egyéni különbségeket. Érzelmi aktivációt visszajelző biofeedback rendszerekkel, személyre szabott kognitív-viselkedésterápiás tréningekbe építve segítjük a stressz csökkentését és a reziliencia fejlesztését.
Okos játék: A szabad játék okos környezetben történő megfigyelése lehetővé teszi a készségfejlődés egyéni mintázatainak feltárását, és új lehetőségeket teremt a reziliencia erősítésére.