A Trauma és Fájdalom Pszichofiziológiája Kutatócsoport

A kutatócsoport elkötelezte magát a test és az elme közötti bonyolult kölcsönhatás feltárása mellett, kihívásokkal teli életkörülmények és a reziliencia kapcsolatában. Fókuszunkban különböző pszichofiziológiai tanulmányok végzése áll, amelyek célja a traumatikus élmények emberi szervezetre gyakorolt hatásának feltárása, valamint a krónikus betegségekkel vagy összetett tünetekkel kapcsolatos lehetséges patomechanizmusok feltárása. Emellett olyan kutatási területekbe ásunk bele, mint a perfekcionizmus, az érzelemszabályozás, a kognitív tesztek és a neurotechnológiai innovációk lehetséges alkalmazásai a meghatározó életesemények függvényében. Kutatócsoportunk interdiszciplináris megközelítést alkalmazva integrálja a pszichológia, az orvostudomány, a pszichofiziológia, a neveléstudomány és a neurotechnológia szakértelmét.

Vezetés

Schwartz Kristóf kutatócsoport-vezető, egyetemi adjunktus