Alvás, Álom és Kogníció Kutatócsoport

A kutatócsoport célja, hogy az alvás, az álmodás, valamint az alvó idegrendszer információfeldolgozó folyamatainak kísérleti vizsgálatával járuljon hozzá az emberi elme és agy működésének megértéséhez. Az alvás egy különösen izgalmas “természetes környezetet” kínál az agy spontán neurális aktivitásának tanulmányozására, valamint a speciálisabb agyi funkciók és diszfunkciók megismerésére és megértésére. Kutatási témáink az alapvető neurofiziológiai vizsgálatoktól a komplexebb kísérleteken át, a mentális, szubjektív élmények szintjére is kiterjednek. Célunk hogy az alvást és az ahhoz kapcsolódó kognitív és affektív folyamatokat különböző  (élettani, kognitív és fenomenológiai) elemzési szinteken is megvizsgáljuk és egységes keretben értelmezzük.

A kutatócsoport weboldala

Vezetés

Simor Péter Dániel kutatócsoport-vezető, egyetemi adjunktus
Mellék: + (36-1) 461-4500 / 3567