Pénzügyi, gazdasági, gazdálkodási ismeretek tanítása a közoktatásban tanfolyam

Pénzügyi, gazdasági, gazdálkodási ismeretek tanítása a közoktatásban tanfolyam
A képzés az OTP Fáy András Alapítvánnyal való együttműködés keretében 2012 óta érhető el a pedagógus szakvizsgára felkészítő szakirányú továbbképzés választható tanulmányterületei között a „Tantárgy-pedagógiai kérdések az iskolai gyakorlatban” tanulmányterület keretében modulként, illetve önállóan tanfolyamként.

A képzés célja, hogy a korszerű szakmai és módszertani ismeretekkel felvértezett tanárok munkájukkal elősegítsék a fiatal generációk pénzügyi-gazdasági kultúrájának fejlődését.

A pénzügyi, gazdasági, gazdálkodási ismeretek tanítása a közoktatásban modul kétféle jogviszony keretében teljesíthető:

  • a pedagógus szakvizsga szakirányú továbbképzés választható tanulmányterületeként hallgatói jogviszony keretében az oklevélben szereplő szakvizsgázott pedagógus végzettség mellett, illetve
  • tanfolyami keretek között, önálló felnőttképzésként a jelen tájékoztatóban szereplő feltételeknek megfelelően.

A jelentkezéssel kapcsolatos információk a meghirdetési oldalon olvashatók!

A jelentkezés határideje: 2024. június 15., 24:00 óra.

A képzés adatlapja

A képzés szakmai felelőse: ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar

A képzés megnevezése:

Pénzügyi, gazdasági, gazdálkodási ismeretek tanítása a közoktatásban

 

A képzés elvégzésekor kapott igazolás:
A tanfolyamot sikeresen teljesítő résztvevők tanúsítványt kapnak.
Képzési terület: pedagógusképzés

A képzés időtartama, kreditértéke:

2 félév, 55 kredit

Tervezett munkarend/képzési napok: 

Levelező / Kéthetente pénteken és szombaton, jelenléti formában. (Lehetőség szerint igazodva a munkaszüneti napokhoz és az iskolai szünetekhez.)

A képzés helyszíne: 

A képzést Budapesten hirdetjük. (ELTE PPK 1075 Budapest, Kazinczy utca 23-27.)

Irányszám: 

10 < 15

(A képzés csak abban az esetben indul, ha a jelentkezések száma eléri az indításhoz szükséges minimális irányszámot.)

Költségek:

önköltséges képzés

A képzés féléves önköltségének összege 202.000 Ft/félév.

A „Pénzügyi, gazdasági, gazdálkodási ismeretek tanítása a közoktatásban” című modult a kar az OTP Fáy András Alapítvánnyal való együttműködés keretében hirdeti, a modult választó hallgatók féléves önköltsége a képzésen az Alapítvány támogatásának jóvoltából a mindenkori meghirdetett összeg 20 %-a.


Felvételi követelmények

A felvétel feltételei:

Pedagógusképzésben szerzett végzettség.


Beküldendő dokumentumok

Minden szükséges dokumentumot elektronikus formában (szkennelt pdf dokumentumként, vagy olvasható, jó felbontású képfájlként; a szakmai önéletrajzokat akár word formátumban) kell csatolni az elektronikus jelentkezési laphoz. (A jelentkezéssel kapcsolatos információk a meghirdetési oldalon olvashatók!)

A határidő után beérkező, hiányos, valamint e-mailben, faxon vagy postai úton küldött, illetve személyesen benyújtott dokumentumokat nem áll módunkban elfogadni.

Beküldendő dokumentumok: 

  1. oklevél másolata,
  2. szakmai önéletrajz,
  3. a jelentkezési díj (9000,- Ft) befizetéséről szóló bizonylat másolata.


A képzés célja

A képzés célja, hogy a korszerű szakmai és módszertani ismeretekkel felvértezett tanárok munkájukkal elősegítsék a fiatal generációk pénzügyi-gazdasági kultúrájának fejlődését. A képzés keretében az eredetileg nem gazdasági képzettségű pedagógusok a pedagógusi tevékenység ellátásához szükséges elméleti és gyakorlati ismeretek megerősítése, elmélyítése, a legújabb ismeretekkel történő megújítása mellett elsajátítják a pénzügyi, gazdasági és gazdálkodási ismeretek oktatásához szükséges tartalmi-módszertani ismereteket.

Program, tanterv

A képzés meghatározó ismeretkörei:

A modul témakörei: pénzügyi alapismertek, pénzügyi, gazdasági, gazdálkodási ismeretek tanároknak, a pénzügyi, gazdálkodási ismeretek tanításának módszertana, az oktatás tervezése, a projektpedagógia gyakorlata, IKT-kompetenciák, a tanári portfólió, saját élményű tréning, a reflektív gondolkodás.

A modul keretében a második félévben 3 munkanapot igénybe vevő tanítási gyakorlat is teljesítendő.

Az aktuálisan folyó képzések mintatantervei ezen az oldalon érhetők el, a tanfolyam mintatanterve a pedagógus szakvizsga választható tanulmányi területei között található.

(Bár a tanfolyami résztvevők a pedagógus szakvizsga azonos nevű választható tanulmányi területén tanulmányokat folytató hallgatókkal azonos képzési tartalmat végeznek el, nekik nem kell szakdolgozatot (portfóliót) benyújtaniuk és nem kell záróvizsgázniuk sem.)