A top 300-ban a pszichológia szak

2019.11.26.
A top 300-ban a pszichológia szak
A magyar intézmények közül pszichológiából egyedül az ELTE PPK került be a Times Higher Education (THE) 2020-as szakterületi rangsorába, a 251-300. helyen.

A Times Higher Education (THE) minden év októberében és novemberében teszi közzé a világ legjobb egyetemeit felsoroló szakterületi rangsorait. A brit szervezet november 19-én az utolsó négy szakterület listáját is nyilvánosságra hozta, így teljessé vált 2020-as szakterületi értékelés. A rangsorokat hasonló módszertan alapján állítják össze, mint az összesített egyetemi világranglistát, azzal a különbséggel, hogy itt az adott szakterület sajátosságainak megfelelő súlyozást is alkalmaznak. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem a 11 szakterületi lista közül 6-ban szerepel, ezek közül háromban - pszichológia, bölcsészettudományok és élő természettudományok – megőrizte korábbi pozícióját.

A pszichológiai képzések 2020-as top-listája 494 egyetemet tartalmaz a tavalyi 463 után. A listán a 2019-es eredményekhez hasonlóan az ELTE az egyetlen magyar intézmény, egyetemünk idén is a 251-300. helyen szerepel.

A THE szakterületi rangsorok éves, országonkénti és tudományterületi bontásban böngészhetők a szervezet honlapján

Forrás: elte.hu