Egészségnap Sárváron

A pályázat célul tűzte ki a projektbe bevontak egészségtudatosságának kialakítását, illetve a minőségi élet elemeinek megerősítését, támogatását. A projekt további célja a munkaképes korú lakosság szubjektív és objektív egészségmutatóinak feltérképezése, valamint olyan eszközök illetve módszerek bevonása az egészségfejlesztés folyamatába, melyek folyamatos kontrollt biztosítanak a különböző egészség-összetevők monitorozása tekintetében. Az egészségnap közvetlen célja volt megismertetni a résztvevőket az egészségtudatos szabadidős, rekreációs lehetőségekkel. A célok ismeretében a szervezők olyan programot állítottak össze, mellyel mindez megvalósulhatott.
Az eseményt a Sárvári Gyógy-és Wellnessfürdő igazgatója – Vojtkó Tibor -, és a pályázat szakmai vezetője – Dr. Polgár Tibor egyetemi docens – nyitották meg. Ezt követően a SEK Dance klub táncos bemutatója szórakoztatta a közönséget.
A rendezvényen az egészség dimenzióinak szinte valamennyi szegmense megjelent, így Rubint Réka alakreform edzésén vehettek részt a fürdőbe látogatók. Az egészséges étkezés kulisszatitkaiba Sass Dani vezette be az érdeklődőket, akiknek ezt követően egyénre szabott táplálkozási tanácsadás – Németh Boglárka táplálkozási tanácsadó személyében - is rendelkezésükre állt. Az egészségnapon mutatták be a projekt szakmai megvalósítói – Biróné Dr. Ilics Katalin és Dr. Nagyváradi Katalin egyetemi adjunktusok – az új vízi fitness lehetőséget az aquapaddlet. A szárazföldi fitness órák keretében Laki Ádám és Tóth Enikő PhD hallgatók a TRX valamint a funkcionális edzés megvalósításának újszerű módjait mutatták be az érdeklődőknek. A délutánt szauna szeánszok tették színesebbé Tompek Attila Oscar díjas szaunamester vezetésével.
Az egészségnapot szakmai tanácskozás zárta, melyen a projekt szakmai vezetője – Dr. Polgár Tibor, és projektmenedzsere Pintér Zsolt ismertették a projekt megvalósításának részletes folyamatát. A konferencián előadást tartott Dr. Baranyai Marietta főorvos, aki a stressz és az elhízás életminőségre gyakorolt hatásait mutatta be. A szimpóziumot Dr. Nagyváradi Katalin előadása zárta, aki a pályázati forrásból beszerzésre került eszközök felhasználási lehetőségeit mutatta be a megjelenteknek.
A programok az EFOP-3.6.1-16-2016-2018 pályázati forrásból valósultak meg.
szöveg: Dr. Nagyváradi Katalin
fotó: Hurtik Péter János
Képek a rendezvényről
Képek a rendezvényről
0
/
0







0
/
0