Tájékoztató a diplomaosztóról és az oklevél átvételének lehetőségeiről a 2023/2024-es tanév tavaszi félévben a budapesti képzési helyszín hallgatói számára

2024.05.27.

A 2023/2024-es tanév tavaszi félévben a budapesti képzési helyen végzettek számára a

a diplomaosztó időpontja: 2024. július 29–30–31., hétfő–kedd–szerda

helyszíne: ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar Aula (Budapest VII., Kazinczy u. 23–27.)

A diplomaosztón való részvételre regisztrálni kell a Neptunban. Az egyes diplomaátadó ünnepségek szakos beosztást a regisztráció lezárulta után tudjuk megadni. A pontos beosztást és az ünnepség részletes tudnivalóit a kari honlapon, a tanulmányi híreknél tesszük közzé, valamint, a diplomaátadóra regisztrált hallgatók számára Neptun üzenetben is megküldjük az ünnepség előtt egy hónappal, június végén.

FIGYELEM! A diplomaosztón való részvétel elengedhetetlen feltétele, hogy az ünnepségre regisztráljon a Neptunban.

Regisztráció a Neptunban

A regisztráció során arról kell nyilatkoznia a Neptunban, hogy oklevelét a diplomaosztón kívánja átvenni. Regisztrálni 2024. június 10-én 16:00 óráig lehet, a nyilatkozat a Neptunban az Ügyintézés > Kérvények menüpont alatt PPK Diplomaosztó regisztráció 2023/24/2 néven érhető el.

Az oklevelet az ünnepségen csak személyesen lehet átvenni, meghatalmazással erre nincs lehetőség. Aki nem regisztrál a diplomaosztóra, semmiképpen nem veheti át ott az oklevelét. Aki regisztrált a diplomaosztóra, de mégsem jön el, az a Tanulmányi Hivatalban egyénileg veheti át az oklevelét a diplomaosztót követően személyesen vagy meghatalmazott útján legkorábban 2024. augusztus 1-jén 10:00-14:00 óra között.

Azok a hallgatók, akik nem regisztrálnak a diplomaátadó ünnepségre, oklevelüket a Tanulmányi Hivatalban személyesen vehetik át az alábbiak szerint:

ha 2024. június 15-ig tesz záróvizsgát, az oklevél átvételére
2024. július 8-9-én, hétfőn-kedden 10.00-14.00 óra között;

ha 2024. június 17-22. között tesz záróvizsgát, az oklevél átvételére
2024. július 15-16-án, hétfőn-kedden 10.00-14.00 óra között;

ha 2024. június 22-e után tesz záróvizsgát, az oklevél átvételére
2024. július 22-23-án, hétfőn-kedden 10.00-14.00 óra között;

Budapest VII., Kazinczy u. 23–27. I. emelet 115. ügyféltérben. A záróvizsgáját követően a többi időpontban is átveheti oklevelét, hétfőn és kedden.

Ezen időpontok után, 2024 szeptember 9-ét követően az oklevelek rendes félfogadási időben vehetők át a Tanulmányi Hivatalban.
A Tanulmányi Hivatal 2024. augusztus 2 – szeptember 6. között zárva tart.

Az átvételhez érvényes, fényképes személyazonosító okmány szükséges. Ezekben az időszakokban Ön helyett meghatalmazottja is átveheti az oklevelet szabályosan kitöltött és aláírt, két tanú által hitelesített meghatalmazás birtokában.

Meghatalmazás az oklevél átvételére

Az átvétel bármely formáját választja is, a záróvizsga és az oklevél kiállítása közötti időszakban lehetősége van igazolást kérni arról, hogy az oklevelének kiállítása folyamatban van. Ez az igazolás a záróvizsgát követően 30 napig érvényes, és ezen idő alatt teljes egészében helyettesíti az oklevelet (pl. a felvételi eljárásban).

Adatkezelési tájékoztató a diplomaosztó ünnepségről.

PPK Tanulmányi Hivatal