Oktatói Teadélután a PPK-n

Egy új fejezet kezdete a felsőoktatásban

2019.06.06.
Oktatói Teadélután a PPK-n
A tavalyi év decemberében megalakult a Felsőoktatás-pedagógiai Módszertani Központ (FPMK) a Neveléstudományi Intézetben, amelyet az intézet egy tízfős oktatói-fejlesztői közössége hívott életre. Céljaik között szerepel a tanulástámogatást középpontba állító oktatás erősítése, segítése mind hallgatói, mind oktatói szinten. Legfontosabb elveik közé azonban mégis az tartozik, hogy egyéni, személyre szabott támogatást nyújtsanak az oktatók, továbbá az oktatóközösségek számára sikerességük növelése és megújulásuk érdekében.

2019. május 30-án rendezték meg az FPMK első nyilvános eseményét, amely az Oktatói teadélután nevet kapta. A szervezők célja az volt, hogy informális keretek között ismertessék a központ célkitűzéseit, valamint egy közös diskurzus alakuljon ki az oktatásfejlesztés elképzeléseiről, lehetőségeiről. A program iránt nagy érdeklődés mutatkozott, az ELTE számos kara megjelent. Érkeztek oktatók, oktatási dékánhelyettesek a BTK-ról, az ÁJK-ról, az IK-ról, a TáTK-ról, és természetesen a PPK-ról is. A rendezvényről elmondható, hogy kellemes hangulatban telt, kötetlen, de szakmai eszmecsere alakult ki az eddigi tapasztalatokról, és elindult a további együttműködések lehetőségeinek végiggondolása is. Bátran kijelenthetjük, hogy nagy érdeklődés övezi a kezdeményezést, több karról több mint 20 vendég érkezett.

Az események folytatódnak, ugyanis az őszi félévtől kéthavi rendszerességgel fognak megrendezni ehhez hasonló informális programok. A következő Oktatói teadélután témája: az innovatív vizsgáztatás lesz. Erre az alkalomra szintén várnak minden ELTE-s oktatót, aki szívesen megosztaná saját tapasztalatait, érdeklődik a téma iránt és szívesen tanulna kollégáitól.