Sikeresek és hitelesek - Sportszakmai nap és kerekasztal-beszélgetés

Sikeresek és hitelesek - Sportszakmai nap és kerekasztal-beszélgetés
11/26

2019. november 26. 10:00 - 12:00

ELTE PPK Sporttudományi Intézet - Szombathely, 9700 Szombathely, Károlyi Gáspár tér 4. A épület I. emelet Díszterem

11/26

2019. november 26. 10:00 - 12:00

ELTE PPK Sporttudományi Intézet - Szombathely, 9700 Szombathely, Károlyi Gáspár tér 4. A épület I. emelet Díszterem


60 éves a szombathelyi tanárképzés. Az ebből az alkalomból szervezett Sportszakmai napon Szombathelyen végzett sportszakosok kerekasztal-beszélgetésen vesznek részt, majd sportbemutatókra kerül sor. A kerekasztal-beszélgetésen szó esik majd sporttudományi, sportszervezési és sportoktatási eredményekről csakúgy, mint a testnevelés tanítása terén elért sikerekről, tantárgyi és módszertani fejlesztésekről, a szaktárgyi érettségi és egyéb vizsgáztatási tapasztalatokról, illetve terítékre kerülnek majd sportszervezési és sportpolitikai kérdések is. Az ünnepi alkalom lehetőséget ad a Szombathelyen végzettek sportsikereinek megünneplésére is.

PROGRAM:

8:00 – 9:30 Játékos Sportvetélkedő az I. évfolyamos hallgatóknak, Egyetemi Sportcsarnok

9:45 – 10:00 Megnyitó, Díszterem

Dr. Demetrovics Zsolt

10:00 – 10:30 A sporttudományos képzésből a nagyvilágba, avagy „Szombathelyről Európa fittness csúcsaira”

dr. Zopcsák László az IWI alapítója

10:30 – 11:00 Sportszakos diplomásaink különleges munkakörökben

Butiné Szabó Viktória, Jandrasics Andrea – beszélgetést és bemutatót vezeti: Sárai Gabriella

11:00 – 11:30 Akik a katedrán állnak helyt, egykori testnevelés szakosok, a mai testnevelők

Horváth László, Grénus Gabriella, Kunecz Árpád – beszélgetést vezeti: Gombás Mónika

11:30 – 11:45 „Képek a múltból”

11:45 – 12:15 Oktatóink edzői munkakörben

Laki Ádám, Tóth Enikő - beszélgetést vezeti: Kívés István

12:15 – 12:45 Büszkék vagyunk, hogy taníthattuk őket „Szombathelyről a világ csúcsára”

Márkus Erzsébet, Koszogovits Mihály, Wengrin Ágnes – beszélgetést vezeti – Novák Edina

13:00 – 16:00 Röplabda házi bajnokság, Sportcsarnok

19.30 – Szakest, Díszterem