Interkulturális szakértőket képez az ELTE PPK: 2021 őszétől levelezőn is!

Ha szeretsz sokféle különböző emberrel együtt dolgozni, másoknak segíteni, ismeretlen világokat felfedezni, ha érdekelnek napjaink forró témái, mint például a kultúrák, nemzetek, kisebbségek találkozásának, együttélésének kérdései, a globalizáció, migráció következményei és az integráció lehetőségei, jelentkezz az ELTE PPK Társadalmi befogadás tanulmányok mesterszakára!
A képzésről
Nálunk, az ELTE PPK Interkulturális Pedagógiai és Pszichológiai Intézetében átfogó tudást szerezhetsz a kulturális és kultúraközi pszichológia, a multikulturális tanulmányok és az interkulturális pedagógia, valamint a kapcsolódó tudományágak terén. Néhány nagyobb téma, ami még akkor is érdekelhet, ha esetleg később más terveid is vannak: az emberi viselkedés és gondolkodás kulturális sajátosságai, a kultúra dimenziói, a gyermekfejlődés és a szocializáció a különböző kultúrákban, a társadalmi nemek, a multikulturális és kisebbségi oktatás, az interkulturális tanácsadás módszerei, a resztoratív konfliktuskezelés, az emberi és a kisebbségi jogok, a társadalmi integráció. A képzés interdiszciplináris, így az egyes kurzusok során a témák antropológiai, emberi jogi, pedagógiai, pszichológiai és szociológiai vonatkozásaival is megismerkedhetsz.
Nagy súlyt fektetünk a gyakorlati ismeretek átadására is: a négy félév során számos tréningen, valamint iskolai és terepgyakorlaton vehetsz majd részt. A képzés második felében, az elméleti felkészítés után bekapcsolódhatsz először egy oktatási vagy nevelési intézmény, majd a terepgyakorlat tárgy keretében egyéb intézmények, vállalatok, civil szervezetek munkájába is.
Az itt meg szerzett kompetenciák révén tudatosan fogod kezelni a társadalmakban megjelenő értékek sokféleségét, és képes leszel elősegíteni a különböző kulturális háttérrel rendelkezők és a különféle kisebbségi és többségi csoportok együttműködését. Elemezni tudod majd az előítéletek társadalmi okait, és aktívan hozzájárulhatsz a társadalmi egyenlőséget szolgáló törekvésekhez.
Lehetőséged van arra is, hogy mindezt a tudást és a sokféle képességet munka mellett, levelező képzés keretében sajátítsd el, az órákat péntek délutánonként és szombatonként tervezzük tartani.
Megszerezhető végzettség: okleveles társadalmi befogadás tanácsadó
A képzési idő: 4 félév
A jövőd
Végzett hallgatóként elhelyezkedhetsz nemzetközi vállalatoknál, a közjót szolgálni hivatott intézményekben, a szociális ellátórendszer legkülönbözőbb területein, és a társadalmi kérdésekkel foglalkozva például a társadalmi integrációt segítő szervezeteknél is. Már ma is keresik az interkulturális kérdésekben jártas szakembereket a bankoknál, nemzetközi vállalatoknál, a közigazgatásban, a hazai- és nemzetközi iskolákban, a civil szervezeteknél, a médiában, akiknek feladata lehet például:
- a magyarok nemzetközi képzési és munkapiaci mobilitásának segítése
- a hazai egyetemeken tanuló nemzetközi diákok beilleszkedésének támogatása
- az olyan hátrányos helyzetű csoportok esélyegyenlőségének elősegítése, amelyek jelenleg az előítéletek, a diszkrimináció miatt hátrányt szenvednek
- halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek oktatása tanodákban
- a hazai kisebbségi csoportok, a menekültek és letelepedni szándékozók integrációjának segítése
- mediáció
- a külföldi munkavállalók munkahelyi beilleszkedésének elősegítése
- a munkahelyi sokszínűség menedzselése
Az interkulturális pszichológiai és pedagógiai ismeretek birtokában a diploma megszerzése után lehetőséged van a pszichológiai vagy a neveléstudományi doktori képzésbe való bekapcsolódásra vagy a kar szakirányú továbbképzéseiben való részvételre is.
A felvételiről és a képzésről bővebben>>>
Üzenetek hallgatóinktól
A szak hallgatóinak beszámolói megtekinthetőek youtube lejátszási listánkban>>>
Kapcsolódó hírek:
- A magyarországi tanodák példája
- Társas kapcsolati konfigurációk nemzetközi diákok körében
- A nemzetközi felsőoktatási mobilitás pszichológiai aspektusai
- A kapcsolati tőke szerepe a migrációs döntésben
- Az informális oktatás hatásai a zsidókkal kapcsolatos attitűdre
- Interkulturális szakértők online tapasztalatcseréje