Emberi erőforrások alapszak indul az ELTE PPK-n
ELTE PPK - „Minden, ami ember”
Nyílt nap 2021. január 21-én (csütörtökön) 16.00 órától online
A kar jelmondatának szellemében az új képzés is sokoldalú megközelítésmódot kínál, ötvözve a pszichológia, a társadalomtudományok és a gazdaságtudomány látásmódját. A szak a gazdaságtudományi képzési területhez tartozik, ebből adódóan matematikai ismeretekre is épít, a jelentkezésnek azonban nem feltétele az emelt szintű matematika érettségi, és a számviteli, közgazdasági és marketing alapok mellett nagy hangsúlyt kapnak a képzés során a szervezetpszichológiai, szervezetszociológia, munkaerőpiaci ismeretek, illetve a kommunikációs készségek fejlesztése is. A leendő hallgatók az ELTE PPK oktatói mellett a Társadalomtudományi Kar, a Természettudományi Kar és a Gazdálkodástudományi Intézet munkatársaitól is tanulnak majd.
Az emberi erőforrások (human resources) alapszakot ajánljuk mindazoknak, akiket érdekel a HR, szívesen foglalkoznak emberekkel és nyitottak a gazdasági folyamatok iránt. Olyan érdeklődőket várunk, akik talpraesettek, kreatívak, jó kommunikációs képességgel rendelkeznek, ugyanakkor képesek kezelni a konfliktusos helyzeteket.
A karok közötti együttműködésnek köszönhetően két, a hazai felsőoktatásban egyedülálló specializáció közül választhatnak majd a hallgatók. A munkahelyi fejlesztés és megtartás specializáció a munkavállalói kulcskompetenciák fejlesztésével, a tanulószervezetté válással, a munkahelyi mentálhigiénével és a munkaerőpiaci elemzéssel foglalkozik, míg a diverzitásmenedzsment specializáció a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatásának kérdéseibe, a társadalmi különbségek és egyenlőtlenségek szociológiájába és a vállalati jóléti politika ismeretköreibe ad betekintést. A specializációk tantárgyai gyakorlati jellegűek és az emberi erőforrás gazdálkodás során alkalmazott stratégiák bemutatására és feltárására törekednek. A specializáció tárgyait a 3. félévtől választhatják a hallgatók.
Emellett a képzés 5. félévében a hallgatók külföldi partneregyetemen is tanulhatnak, például Erasmus+ keretében, ahol biztos nyelvtudást és nemzetközi tapasztalatokat szerezhetnek, hogy még versenyképesebbé tegyék a megszerzett diplomát.
A nappali munkarendben induló, 7 féléves képzés zárószemeszterében a hallgatók 12 hetes összefüggő szakmai gyakorlaton vesznek részt. A diploma megszerzése után a frissen végzettek folytathatják tanulmányaikat az ELTE PPK emberi erőforrás tanácsadó mesterszakán, elhelyezkedhetnek a versenyszférában, a közszférában HR területen, illetve a non-profit szektorban. A kikerült szakemberek feladata lesz többek között a munkaerőpiaci folyamatok elemzése, új munkakörök kialakítása és a betöltésükre alkalmas személyek kiválasztása.