Új kutatócsoportok a PPK-n

2020.01.29.
Új kutatócsoportok a PPK-n
2020 januárjában öt új kutatócsoport jött létre az ELTE PPK-n, egy a Neveléstudományi Intézetben, négy pedig a Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézetben.

A Munkaerőpiac Új Kihívásai Kutatócsoport célja, hogy nemzetközi és hazai kontextusban, elméleti és gyakorlati megközelítésben azt járja körbe, hogy az utóbbi tíz évben milyen jelenségek alakították Európa-szerte a gazdaságot, hogy milyen változásokat generáltak, továbbá, hogy felmérje és felvázolja az oktatás merőben új szemléletének szükségességét. A kutatócsoport vezetője Csehné dr. Papp Imola, a Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézet igazgatója.

A Karriertanácsadás és Pályaorientáció Kutatócsoport többek között azzal a céllal alakult, hogy a pályatanácsadásban, pályaorientációban megjelenő nemzetközi trendeket megjelenítse, hazai kontextusban vizsgálja, támogatva ezzel a karriertanácsadási gyakorlatot. A kutatócsoport vezetője Budavári-Takács Ildikó, a Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézet egyetemi docense.

A Közösségi Művelődés, Hálózatok, Társadalmi Inklúzió Kutatócsoport célja, hogy feltárja, összehasonlítsa és elemezze a posztmodern hálózati jelenségeket, amelyek a kultúrában, a közösségekben, és az inkluzív oktatás mögött húzódnak, a tevékenységet szervező intézményrendszert, az abban résztvevő és érdekelt egyének, közösségek sajátosságait kutatva. A kutatócsoport vezetője Mandel Kinga Magdolna, a Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézet habilitált egyetemi docense.

Az Oktatás-Jog-Pedagógia Kutatócsoport inter- és multidiszciplináris megközelítésben vizsgálja az oktatás és a jog, a pedagógia, a neveléstudomány és a jog kapcsolódási pontjait, találkozását. A kutatócsoport vezetője Rónay Zoltán, a Neveléstudományi Intézet egyetemi docense.

A Szakmai Tanulás és Fejlődés a Munkahelyen Kutatócsoport célja, hogy létrehozzon egy úgynevezett harmadik teret, amely összekapcsolja az egyetemen megvalósuló tudományos kutatás eredményeit a szakmai tanulás gyakorlati tapasztalataival. A kutatócsoport vezetője Kovács Zsuzsa, a Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézet egyetemi adjunktusa.

A most alakult kutatócsoportokat a közeljövőben honlapunkon részletesebben is bemutatjuk.